Albertinum Žamberk šetří čas i peníze díky novému systému

ALBERTINUM, odborný léčebný ústav, Žamberk zlepšuje péči o pacienty díky pořízení nového systému, který umožňuje sestrám snazší objednávání léků a pacient má tak jistotu, že dostane ty správné. Systémy FONS Enterprise, WebŽádanky a Logistika umožňují managementu léčebného ústavu snadné sledování celého procesu a lepší plánování nákladů.
„Výhodou je řízení a kontrola velké části objemů celkových nákladů. Navíc jsou do řízení zapojené další osoby, což přispívá k větší otevřenosti nemocnice a informovanosti zaměstnanců,“ řekl Ing. František Lešundák, ředitel nemocnice Klatovy, která využívá totožné systémy.
Pro pacienty OLÚ v Žamberku přináší nový systém větší bezpečí v tom, že je jasně dohledatelné, od kterého dodavatele bylo zboží objednáno, kdy bylo dodáno a pacientovi vydáno. Sestry mohou do elektronické žádanky na konkrétní lék zapsat identifikační číslo pacienta a tak lze vysledovat, pro koho byly léky objednané. Je tedy menší riziko, že budou podány někomu jinému. Management ústavu může sledovat výdaje na konkrétního pacienta a snáze plánovat veškeré náklady. Navíc se jedná o systém, který se velmi rychle zaplatí.